top of page

* Use Verony’s teaching materials or student’s learning materials.

* Teach what the students want to learn: vocabulary, grammar, conversation, pronunciation ...etc.

* In each lesson, students practice listening(, reading, writing), and speaking in Mandarin/Chinese.

* For more information, please check INTRODUCTION and FAQ pages.

Group

$0.00Price
Quantity
  • * Private Group in Person Course.

    * Including Learning Materials / Students Prepare Learning Materials

    * Including Test Papers Questions & Answers and Audio File: Listening, Reading, and Writing (Only for Verony’s Courses Set, Verony’s Lessons I, and Verony’s Lessons II)

    * Teachers Correct Students’ Test Papers. (If Students Choose Verony’s Lessons.)

    * Lessons from Verony's Lessons / Students Prepare Learning Materials / Conversation

    * Total 1 Lesson + (1 Test <Only for Verony’s Lessons I and II>) / Total 8 Lessons + 8 Tests (Only for Verony’s Courses Set)

    * Price: It depends on the lesson, number of students, and hours.

    * Charge by Lesson / Set / Hour

    * Up-charge: It Depends on the Lesson and Number of Students. (Continuing from the unfinished lesson or test.)

    * In Person: It Depends on the Lesson, Number of Students, Hours, and Location.

       Based in Taipei, Taiwan.  The price still depends on the lesson, number of students, hours, and location.

       Up-charge price depends on the numbers of students, hours, and location that you want to take next time from the unfinished lesson or test.

    * If You Choose Verony’s Courses Set, Verony’s Lessons I, Verony’s Lessons II, Festivals & Culture, Customized Course, or Cooking Course, You Will Receive the PDF Learning Materials by Email After We Receive the Payment from You

Copyright © 2008-2020, Verony Mandarin Chinese.  All Rights Reserved.

    bottom of page