top of page

* Use student’s learning materials from magazine.

* In each lesson, students practice listening, reading(, writing), and speaking in Mandarin/Chinese.

* Magazine: Vocabulary, Grammar, Pronunciation, etc.

* For more information, please check INTRODUCTION and FAQ pages.

Lower Advanced

$46.00Price
Quantity
  • * Private One-on-One Online Course

    * Students Prepare Learning Materials from Magazine

    * Lessons from Magazine

    * Total for How Much the Student Can Learn

    * Price: USD$46/hr

    * Charge by Hour

    * In Person: Average USD$46/hr (At least two hours/time)

      Based in Taipei, Taiwan.  The price still depends on the location and hours.

      

Copyright © 2008-2020, Verony Mandarin Chinese.  All Rights Reserved.

    bottom of page